Reklam Alanı

Türbe Hırsızları Yakayı Ele Verdi

Hatay’da bulunan Hz. Hızır Türbesi'nde bulunan bağış kutularındaki paraları çalan şebeke jandarmanın uzun takipleri ve uğraşları sonucu yakalandı.
Bu haber 2014-02-18 20:59:14 eklenmiş ve 1154 kez görüntülenmiştir.







Reklam Alanı






Antakya'ya bağlı Tomruksuyu Beldesi'ndeki Hz. Hızır Türbesi'nde bulunan bağış kutusundaki paraları çalarken güvenlik kameralarına yakalanan şahısları Karaçay Jandarma ekipleri yaptıkları operasyonla gözaltına aldı. Böyledi de olur mu dedirten hırsızlık olaylarından birisi olan türbe hırsızlığı Türkiye'de günden güne yaygınlaşmaya başladı.

 

Türbe sorumlusu Ahmet Duru, “Durumu 7 ay önce fark ederek kendi imkanlarımla türbeye güvenlik kamerası aldım. Kamerayı sık sık kontrol ettim ve bir gün sonra 2 erkek 1 kadının türbeye gelerek yardım kutusundaki paralarını çaldığı gördüm. 10 gün sonra yine hırsızlık yapan kişilerin çocukları da gelerek yine bağış kutusundaki bulunan paraları çaldılar. Ben de jandarmaya haber verdim. İlk başta bulunamadı daha sonra izleri sürülerek bulundular. Hz. Hıdır Türbesi'nden para çalanların inançları yoktur bu büyük bir günahtır” dedi.

ETİKETLER : Hatay Hz. Hızır Türbesi Tomruksuyu Beldesi Türbe Hırsızlığı Bağış Kutusu Çalındı Ahmet Duru Hz. Hızır
Yorumlar